გაკვეთილის
მთავარი თემა:
|
რა არის PDF?
|
საგანი/ პედაგოგი:
|
ისტ-ი/ირმა ქართველიშვილი
|
სწავლების საფეხური/კლასი:
|
დაწყებითი საფეხური/VI კლასი
|
მოსწავლეთა
პროფილი:
|
11 მოსწავლე/განსაკუთრებული საჭიროების მიდგომების მოსწავლეები არ არიან.
|
გაკვეთილის
აქტუალობა:
|
● მოსწავლეები შეისწავლიან PDF ფორმატის დანიშნულებას
● დაათვალიერებენ ამ ფორმატის ფაილებს
● ამობეჭდავენ მათვის საინტერესო
ინფორმაციას ამ ტიპის ფაილიდან.
|
გაკვეთილის
მიზანი და მისაღწევი შედეგები:
|
1. ჩამოვაყალიბოთ მოსწავლეებში ცოდნა იმის შესახებ თუ რა დანიშნულება
აქვს PDF ფორმატის ფაილს
2. მოსწავლეებმა უნდა შეძლონ ამ ფორმატის ფაილის გამოყენება (მათი საყვარელი
ლექსის, მოთხრობის თუ წიგნის მოძებნა და ამობეჭდვა).
|
წინარე ცოდნა:
|
მოსწავლეებმა იციან საძიებო სისტემაში მუშაობა.
|
შეფასება
|
მოსწავლეებს შევაფასებ წინასწარ შედგენილი განმსაზღვრელი შეფასების სქემის
მიხედვით.
|
გამოყენებული
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები:
|
,,ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები“ - ავტორი: ნინო ჯამასპიშვილი.
მასწავლების წიგნი. დაფა , ცარცი ტექნიკური რესურსები: კომპიუტერი, ინერნეტი, http://google.com/პრინტერი
|
გაკვეთილის
მსვლელობა და მენეჯმენტი:
|
მისალმება, კლასის ორგანიზება 2 წუთი
გაკვეთილის A
ფაზა _ გამოწვევა
აქტივობა 1 _ შესწავლილი მასალის გამეორება 5 წუთი
გაკვეთილის B
ფაზა _ ცოდნის კონსტრუირება
აქტივობა 2 მოსწავლეები იღებენ ცოდნას PDF ფორმატის შესახებ 15 წუთი
გაკვეთილის C
ფაზა _ რეფლექსია
აქტივობა 3 ჯგუფური მუშაობა 15 წუთი
კლასი იყოფა 2 ჯგუფად . თითოეული ჯგუფი არჩევს მათ საყვარელ ლექსს, მოთხრობას
ან ნაწარმოებს , ეძებს საძიებო სისტემაში, გადმოწერს კომპიუტერში, ამობეჭდავს და
შემდეგ თითოეული ჯგუფი აწყობს პრეზენტაციას.
აქტივობა 4 გაკვეთილის შეჯამება 5 წუთი
შეფასება 3 წუთი
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment